26.11.2018 – GLIWICE ARENA GLIWICE

 

 

27.11.2018 – POZNAŃ SALA ZIEMI

 

 

28.11.2018 – GDYNIA GDYNIA ARENA

 

 

29.11.2018 – WARSZAWA TORWAR

 

 

30.11.2018 – WROCŁAW HALA ORBITA

KALENDARIUM

Laureat dwóch nagród Grammy, w 2001 roku nagrodzony za najlepszy Album Jazzowy.

 

Kompozytor, aranżer, producent, multiinstrumentalista grający m.in. na instrumentach klawiszowych, czy klarnecie basowym. Szerokiej publiczności znany przede wszystkim jako jeden z najlepszych basistów świata, rozpoznawalny od pierwszych dźwięków dzięki perfekcyjnej technice klangu i brzmieniu, którym oczarował tysiące naśladowców.

 

 

 

 

Muzyk ma w swoim dorobku współpracę z największymi gwiazdami muzyki jazzowej: Milesem Davisem, Arethą Franklin, Lutherem Vandrossem czy Alem Jarreau.

W 2013 roku UNESCO ogłosiło Marcusa Millera Artystą dla Pokoju oraz rzecznikiem Projektu Szlak Niewolników. Sposób w jaki wpływa za pomocą muzyki na odbiorców został dostrzeżony i doceniony.

 

Już w listopadzie prawdziwa uczta dla sympatyków stylu gry legendarnego basisty Marcusa Millera. W ramach światowej trasy koncertowej artysta zagości w 5 polskich miastach: Gliwicach, Poznaniu, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pierwszy raz na żywo będzie można usłyszeć materiał z nowej płyty ,,Laid Black”, której premiera 1 czerwca.  Usłyszymy hip-hop, trap, soul, funk, R&B i, rzecz jasna, jazz, mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie.   

Marcus Miller nagrał większość materiału ze swoim zespołem w jednym z nowojorskich studiów. Artysta zaprosił też kilku wybitnych gości, takich jak: Troy "Trombone Shorty" Andrews & Orleans Avenue, Kirk Whalum, Take Six, Jonathan Butler, czy Selah Sue. „Wszyscy mają podobną wizję jazzu. Dzięki temu, udało nam się stworzyć tę muzykę. Jeśli lubicie bas, mogę zdradzić, że znajdziecie tu kilka naprawdę mocnych, basowych numerów.”

Polub nas na Facebooku:

LAID BLACK TOUR

Najnowsza płyta Marcusa Millera LAID BLACK już w sprzedaży!

1 czerwca ukazał się długo oczekiwany, nowy album Marcusa Millera, zatytułowany LAID BLACK. 

Krążek jest następcą wydanej 3 lata temu płyty AFRODEEZJA. Jak mówi sam artysta: AFRODEEZJA była moją wielką, muzyczną podróżą. Nawiązując współpracę z muzykami z różnych stron Afryki i Karaibów, podążyłem drogą moich przodków. Na LAID BLACK wracam do teraźniejszości. Będzie hip-hop, będzie trap, soul, funk, R&B i, rzecz jasna, jazz. Muzyka jest raczej spokojna, choć tradycyjnie nie mogło tu zabraknąć mocnego, porywającego funku”.

Każdy, kto choć raz posłuchał Marcusa Millera, wie, że warto czekać na jego nowy album. Mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. Na LAID BLACK artysta jest w szczytowej formie.

Miller nie tylko przekracza granice muzyki jazzowej, on sam je wyznacza.

Mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. Na „Laid Black” artysta jest w szczytowej formie.

 

Miller nie tylko przekracza granice muzyki jazzowej, on sam je wyznacza.

 

MARCUS MILLER

Pobierz wniosek o akredytację

Regulamin:

Zobacz regulamin

Media:

 

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Cennik biletów:

Pobierz cennik

Kup bilet

© 2018 MM Communications. All rights reserved.