1. pl

Słownik Ptaszków Polskich to spektakl w znakomitej obsadzie, opowiadający o klanach językowych w czasach, gdy całe grupy społeczne porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, a niezrozumiałymi dla innych, co uniemożliwia komunikację w „życiu plemiennym”. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie opowiadania Jakuba Morawskiego, doktoranta Kulturoznawstwa. Autor opowiadania ze swoim absolutnym słuchem językowym stawia nas jako społeczeństwo przed koniecznością odpowiedzi na zasadnicze pytanie: Czy polski język jest w dalszym ciągu narzędziem naszej komunikacji, czy rozbija naszą językową tożsamość? Czy chcemy się słuchać nawzajem skoro się nie rozumiemy?

 

 

DOBRY WIECZÓR PAŃSTWU

SŁOWNIK PTASZKÓW POLSKICH

CZAS NAS UCZY POGODY

HENRYK SIENKIEWICZ.  GREATEST HITS

POLECAMY SPEKTAKLE

SŁOWNIK PTASZKÓW POLSKICH

Spektakl jest autobiografią reżysera i scenarzysty Krzysztofa Materny. Pokazuje jego alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia jego stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Reżyser zdradza poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśnia, co kryje się pod hasłem show-biznes. Jest to spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki.

 

Premiera spektaklu odbyła się 28 stycznia 2011 roku. Od tego czasu z powodzeniem grany jest na deskach teatru Polonia oraz gościnnie w całej Polsce. Monodram nie traci na aktualności, dzięki czemu systematycznie zyskuje nowych sympatyków.

 

Informacje na temat oferty spektaklu można uzyskać w zakładce kontakt.

DOBRY WIECZÓR PAŃSTWU

Krzysztof Materna jako Henryk Sienkiewicz zstępuje  na ziemię w trudnym dla kraju momencie. Chce pokrzepić serca Polaków i namówić ich do pozytywnego myślenia oraz afirmacji życia. Przynieść zgodę, natchnienie, nadzieję. W przewrotnej zabawie z dorobkiem Sienkiewicza oglądamy najbardziej popularnych polskich bohaterów. Najsłynniejsze sienkiewiczowskie frazy, które stały się częścią polszczyzny, brzmią na nowo, dzięki czemu zyskują zaskakujący kontekst. Sceniczne formy współtworzą kompozycje Wojciecha Kilara, sceny taneczne oraz piosenki Macieja Stuhra do muzyki Janusza Stokłosy. 

HENRYK SIENKIEWICZ. GREATEST HITS

Muzyczny spektakl Czas nas uczy pogody był swoistego rodzaju antidotum na stereotypowe, „polskie” rozumienie starości.

Jego pomysłodawca i reżyser nazwał go spektaklem o młodości w starości, czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia. 

Spektakl był bardzo entuzjastycznie przyjęty. Złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej repertuar prezentowało na scenie 19 wyjątkowych  artystów tworzących energetyczną grupę 65 +. 

Spektakl był grany w warszawskim Och-Teatrze od grudnia 2012 roku do 24 lutego 2016 roku.

CZAS NAS UCZY POGODY

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE 

2018 © MM Communications.